Blog

Ako používať esenciálne oleje

Aktualizace: 1. dub 2018

Inhalácia - priamym vdychovaním oleja


Je to najekonomickejší a všadepoužiteľný spôsob, ako "dostať olej do seba". Pokiaľ viete, ako vám daný olej pomôže, siahnite po fľaštičke a dýchajte (koncentrácia, únava, rýchla energia, pocit krivdy, smútok, atď.).
Difúzovaním


Zabezpečte si domov difúzer so studenou vodnou parou (pozor, nie aromalampu). Pridaním 3-4 kvapiek esenciálneho oleja do difúzera dosiahnete veľký efekt pre celú rodinu. Rozvoniate váš domov a zabezpečíte tým aj pôsobenie oleja na členov rodiny.

TIPY A TRIKY:

· Kvapnite 1 kvapku Vášho obľúbeného relaxačného oleja na vankúšik, plyšovú hračku, alebo na kúsok textílie a umiestnite blízko Vašej hlavy alebo Vášho dieťatka pre dobrý spánok.

· Zaviažte kúsok látky s kvapkou oleja na domáci ventilátor a rozprúdite vôňu es.oleja do priestoru.

· Kvapnite niektorý zo stimulačných a osviežujúcich olejov na sedadlo v aute, na vyrobený "auto-stromček", pre príjemnú vôňu počas Vášho šoférovania a hlavne pre stilmuláciu mozgu.

Lokálne použitie


Natieranie na miesto postihnutia

Ak Vás niečo bolí, choďte so svojím olejom priamo na miesto postihu. Či už je to bolesť žalúdka, zranené koleno, či bolesť hlavy, oleje si nájdu svoju cestu do organizmu, stačí 1-2 kvapky na jedno použitie. Pri silnejších olejoch nezabudnite riediť s rastlinným olejom.


Masáže

Esenciálne oleje sú ideálne pre rôzne druhy masáží. Použitím v zriedenej forme s rastlinným olejom pôsobia na organizmus relaxačne alebo naopak stimulujúco, ba aj oveľa viac. Vďaka ich účinkom sú schopné posilniť imunitu, detoxikovať a oblokovať staré bolesti. Pozrite si jemdnú masážnu techniku AromaTouch

TIP: jeden z najlepších spôsobov použitia es.oleja je natieranie na chodidlo. Na tomto mieste sú reflexné body orgáznov, sú široké póry pre vstrebanie olejov, rýchlo sa precirkuluje cez celý obehový systém, no a.. nemusí na Vás každý cítiť, čo ste si dali dnes :)


Kúpele

Podľa toho, čo od kúpela očakávate, použite 1 až 10 kvapiek esenciálneho oleja a doprajte si 20-minútový teplý kúpeľ. Môžete dosiahnuť stav relaxácie, pohody, pozvbudenia a zbavenia sa únavy, alebo získať afrodiziakálne účinky.

Vnútorné použitie


Intravenózne, orálne, análne

V Európskej únii je vnútorné použitie esenciálnych olejov zakázané. V krajinách, kde je použitie olejov povolené, užívajú ľudia oleje vnútorne s prihliadnutím na bepzečnostnú informáciu na fľaštičkách. Niektoré oleje nie sú vhodné pre vnútorné užitie ani v iných krajinách, tieto informácie sa vždy nachádzajú na obaloch es.oleja.

SKRATKA AKO POUŽIŤ ESENCIÁLNE OLEJE:

Vnútorne: problémy tráviaceho traktu

Lokálne: bolesti vonkajšieho druhu, pohybového aparátu, kožné problémy

Inhaláciou: respiračné, emočné a psychické problémy


Dávkovanie a riedenie


Dávkovanie esenciálnych olejov sa ráta na kvapky, ako sme to už spomínali na iných stránkach.


Celková denná dávka užitia esenciálnych olejov rôznymi spôsobmi, či už ide o lokálne, difúzne, či vnútorné použitie, alebo aj všetko naraz - by nemalo presahovať denných max. 24 kvapiek oleja pre dospelého človeka.

Bežná aplikácia pri jednorázovom použití sa pohybuje od 1 po 5 kvapiek.

Uvádzam niekoľko alternatív rôznych použití:


difúzovanie: 3-5 kvapiek
kúpeľ: 5 - 15 kvapiek
masáž: 5-10 kvapiek na jedno použitie riedené v základnom oleji
lokálne potieranie pri bolestiach: 1-2 kvapky
chodilá: 1-2 kvapky
v kozmetických prípravkoch: 1-5 kvapiek
aviváž: 5-8 kvapiek na jedno použitie
varenie - studená kuchyňa: 1 kvapka!

Výnimkou sú parfémy a mydlá, kde je potrebné väčšie množstvo esenciálnych olejov, tomu venujem samostatný článok v časti Blog.

Riedenie

Riedenie esenciálnych olejov je veľmi dôležité pri deťoch a pri horúcich olejoch. Pri používaní es. olejov pre deti sa riaďte tabuľkou, ktorú uvádzam napravo, kde je rátané riedenie na použitie v 10 ml fľaštičke. Ideálne je pri lokálnom užívaní používať takúto praktickú fľašku s guličkou.

#pouzivanieolejov #akopouzivat


8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Výhodný nákup olejov

s 25% trvalou zľavou

Tel: +421 907 62 15 18

  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

© 2018 by Naturally s.r.o.