Ako som našla harmóniu

O mne

Aj vy ste niekedy mali pocit, že žijete snáď štvrtý život od svojho narodenia? Ja teda áno. V nasledujúcich riadkoch s vami chcem zdeliť niečo málinko o mojej ceste k výrobe kozmetiky.

20 rokov ubehne ako voda

Od športového detstva, cez umelecké vzdelanie a život pri klavíri, potom trochu vedy, trochu folklóru, až som vhupla do eventového biznisu. No a medzitým prešlo 20 rokov. Popritom všetkom som žila s mojou rodinou taký normálny život. V súlade s prírodou. Manžel tvorí prírodopisné dokumentárne filmy. Mnoho našich výletov bolo spojených s fotením a filmovaním rôznych úkazov a príjemných prekvapení počas cesty, ktoré bolo treba nafilmovať: motýle, zvieratá, oblaky, Slnko, mesiac, blesky. Ale aj príbehy ľudí z hôr, z vidieku, ľudí na okraji spoločnosti. Môj manžel nikdy nevybočil zo svojej profesnej dráhy. Ja áno..

Chcela som žiť v integrite

Nebolo to však márne, lebo v eventovom biznise človek dokáže zúžitkovať takmer všetky svoje vedomosti a skúsenosti, je to veľmi kreatívne zamestnanie, kde zmena je žiadaná, prináša technológie, vychytáva novinky, človek tu vybavuje nemožné… niečo pre mňa.  Ale tiež privádza zákazníka do celebritného sveta, plnej žiary, poklonkovania, márnivosti, hýrenia, darčekovania, vtieravosti. Toto už nebolo pre mňa.

Jedného dňa mi tento job ukázal zrkadlo, ktoré mi povedalo: HEJ, ŽI V INTEGRITE. Toto predsa nie je ono….Tak som odišla aj z eventového sveta. 

Už v tom čase, približne v roku 2015 som spoznala prírodné produkty, holdovala som hand-made výrobkom, stala som sa milovníkom aromaterapie. Konečne som sa cítila vo svojej koži, uvoľnená a spokojná. Nebolo to zamestnanie, bolo to hobby. Ale ponorila som sa doň. 

Čo som zistila pri vyrábaní prírodnej kozmetiky?

A keď som začala vyrábať domácu kozmetiku, zistila som dve veci: 

1/ je to jednoduché a zábavné, a potom že 

2/ ľudia sa z nejakého dôvodu boja pustiť sa do vlastnej výroby. 

Tak prišla myšlienka, poďme ľudí učiť, presvedčiť ich o tom, že to je ľahké, kreatívne a hlavne, prirodzené. Bolo to veľmi príjemné urobiť si z hobby job. Navyše sme tomu dali aj dávku zodpovednosti, začalo sa to podobať na novú cestu životom. Rozbehli sme s kamoškou workshopy výroby prírodnej kozmetiky.

Aj tretiu vec som zistila. Tie naše produkty fungujú, dokonca s polovičkou ingrediencií, ako v kúpených produktoch, so zlomkom ceny komerčného produktu a ešte sú aj ekologické a zdraviu prospešné. A to ma už nezastavilo! 

Dnes máme už s menším tímom vymyslený systém workshopov, ktoré stále rozširujeme, prinášame nové témy, nový pohľad na tvorenie v súlade s prírodou a ešte sme neskončili. Lebo nápadov máme veeeeľmi veľa.

Učíme ľudí jednoduchosti tvorenia

Ukazujeme ekologickú cestu životom

Hľadáme vždy nové recepty

Robíme  výzvy k akcii 

Vzdelávame ľudí 

Motivujeme ich žiť prírodne

No a ja… Snažím sa žiť v integrite. Žijem to, čo hovorím a hovorím to, čo žijem. Snáď ma toto presvedčenie aj uživí 🙂

Držte palce a poďte si s nami niečo vyrobiť! 

Pozrite si ponuku najbližších kurzov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *